Forum Nasza zaczepista klasa C rocznik 1992 Strona Główna


Nasza zaczepista klasa C rocznik 1992
..::Nasza zaczepista klasa Ic - Gimnazjum nr 4 - Pruszków::..
Obecny czas to Wto 23:59, 22 Sty 2019
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Zobacz posty bez odpowiedzi
Władze Arkh-Morpork
 Forum   Tematy   Posty   Ostatni Post 
Skryptorium
 Forum   Tematy   Posty   Ostatni Post 
Brak nowych postów Katedra Literatury Niekreślonej
Biblioteka Uniwersytetu jest jedyną jego częścią, która jest zarządzana przez kompetentną osobę rozmiłowaną w swoim fachu. Fachowiec ten jest orangutanem, co wszystko tłumaczy. W zakrzywionej przestrzeni Biblioteki mieści się 90 tysięcy woluminów, poza tym jest połączona L-przestrzenią z wszystkimi innymi zbiorami książek. W Bibliotece się nie sprząta, chyba że za wzięcie się za porządki uznać próbę spalenia wszystkiego. Jako że magiczne księgi mają własną moc, stosuje się cały szereg zabezpieczeń - kraty w oknach, łańcuchy do przykuwania do półek, lodowate kąpiele dla tomów zbyt rozgorączkowanych. Najlepszym zabezpieczeniem pozostaje jednak Bibliotekarz.
    
4 12 Śro 23:01, 25 Kwi 2007
Tenterencester4
Brak nowych postów Katedra Wysokich Energii
Budynek Magii Wysokich Energii - Najnowszy na Uniwersytecie, ulubiony przez młodych magów. Wyprawia się tam takie bzdury, że większość starszych magów zamknęłaby go natychmiast, gdyby tylko kiedykolwiek przyszło im do głowy przekroczyć próg tego dziwactwa zasiedlonego przez szaleńców. A dzieją się tam rzeczy doprawdy niespotykane, zwłaszcza na Uniwersytecie - na przykład ludzie tam pracują. W dodatku przy pomocy, tfu, tfu, studentów. A na dokładkę - dobra, wiemy, że to niemożliwe - często zapominają o posiłkach. Jasne, każdemu może się to raz w życiu zdarzyć, ale żeby ciągle? Trudno się dziwić, że wszystko to, co dzieje się w budynku MWE nie jest traktowane jak poważna magia. Poważna magia jest wtedy, gdy zajmują się nią poważni magowie, dziękujemy bardzo.
    
4 7 Czw 3:21, 15 Mar 2007
Nixxi
Brak nowych postów Katedra Sztuk Wyzwolonych
Wieża Sztuk jest najstarszym i najwyższym budynkiem w Ankh-Morpork, przynajmniej przez większość czasu. Zdarzyło się co prawda, że zbudowano wyższą wieżę, ale ta anomalia trwała krótko i skończyła się spektakularną eksplozją. Wieża Sztuk ma wszechstronne zastosowanie - można wbiegać po schodach lub wspinać się po zewnętrznej ścianie, można spadać, kiedy trafi się na stopień, którego już nie ma, można na szczycie prowadzić interesujące pojedynki magiczne, można tam mieszkać (opcja dla kruków), można spaść z samego szczytu (na zewnątrz lub wewnątrz, do wyboru). Czasowo wieża była schronieniem książek, które uciekły z Biblioteki, ale na ogół wykorzystywana jest w duchu prawdziwego międzyrodzajowego porozumienia - wieża jest dla kruków, a ludzie pałętają się gdzie indziej.
    
5 11 Czw 3:26, 15 Mar 2007
Nixxi
Brak nowych postów Katedra Muzykologii Stosowanej
Jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków w Ankh-Morpork. Jego dach oferuje dwie wspaniałe możliwości: strzelania z niego do większości celów w mieście oraz kradzenia mosiądzu, którym jest (a może tylko był?) wyłożony. Każdy uczciwy mieszkaniec lub przyjezdny wybierze oczywiście tę drugą możliwość. Dodatkowo w Operze, jak sama nazwa wskazuje, można posłuchać oper. Trudno jest wydać werdykt o jakości tych przedstawień - z jednej strony, za ciężkie pieniądze sprowadzani są znani śpiewacy z innych regionów Dysku, zaś z drugiej zdarzają się przypadki promowania osób obdarzonych potencjałem gwiazdorskim przy kompletnym ignorowaniu tych, które naprawdę potrafią śpiewać. Opera, jako siedlisko wyższej sztuki, jest organizacją szaleńców zarządzaną przez wariata, co daje jej wyraźną przewagę nad Ankh-Morpork, luźną grupą szaleńców rządzoną przez człowieka podobno normalnego.
    
4 6 Śro 23:03, 25 Kwi 2007
Tenterencester4
Brak nowych postów Katedra Historii Niezbadanych
Katedra Historii Niezbadanych Historia musi być obserwowana, musi być komentowana, musi być rozumiana. Jeśli nie chcemy aby była tylko ciągiem rzeczy zdarzających się jedna po drugiej musi mieć stałe miejsce w naszych umysłach- inaczej grozi nam jej powtarzanie, ze wszystkimi okropieństwami i głupotami jakie tylko mogły wymyslić poprzednie pokolenia. Katedra dla ciekawych swiata niedostepnego już nikomu z nas. Nauki odtwórcze i archiwalne. Dział pasjonatów historii ludzkich konfliktów (bo tym, według niektórych teoretyków, historia jest).
    
2 6 Śro 23:02, 25 Kwi 2007
Tenterencester4
Brak nowych postów Katedra Wpływów Świata Nierealnego
Generałowie wszystkich gier- łączcie się! Jest to dział, poświęcony tym wytworom naszego świata, które laicy i dyletanci ochrzcili mianem "gier". Podnoszone są tu tematy tyczące się zarówno gier komputerowych, planszowych, logicznych we formach wszelakich czy też wszystkiego innego, co w jakimś stopniu zmusza do rywalizacji i daje odrobinę satysfakcji z wygranej. Tutaj szukamy pomocy, tutaj umawiamy się na grę z członkiem z Bractwa- bez względu, czy będzie to partia szachów rozgrywana w czeluściach jakiejś knajpy czy też multiplayer w czymś zgoła bardziej elektronicznym.
    
2 7 Śro 23:02, 25 Kwi 2007
Tenterencester4
Brak nowych postów Katedra Sztuk Ruchomych Obrazków
Tutaj rozstrząsamy kondycję kultury filmowej naszego świata. Wykłady o kinie niezależnym, awangardowym, niskobudżetowym jak i kino zależne... zarówno od wielkich pieniędzy jak i wpływów producenta. Jeśli masz jakieś subiektywne odczucia względem tego co obejrzałeś to podziel się nimi tutaj. Chcemy wiedzieć, z czym tak naprawdę mamy doczynienia, co jest warte godziny czy dwóch wyrwanych z życia a co nie.
    
5 7 Czw 3:24, 15 Mar 2007
Nixxi
Brak nowych postów Katedra Ikonologii Niepokornej
Są ludzie, którzy upierają się że komiks jest bękartem obrazu i książki, są ludzie dla których komiks jest czymś więcej niż obrazem i książką bo jest ich symbiozą, czymś wyższego rzędu... Ta katedra została powołana aby wyjaśnić ten fenomen. Jeśli je kochasz, jeśli je nienawidzisz... Tutaj o nich porozmawiasz.
    
3 6 Śro 23:00, 25 Kwi 2007
Tenterencester4
Brak nowych postów Niewidoczny Uniwersytet
Jedna z najbardziej rzucających się w oczy budowli w mieście. Trudno się tam dostać, chyba że przez bramę frontową, tajne przejście przez mur (znane wszystkim magom od czasów studenckich) lub przez tylne wejście, wykorzystywane przez służbę i wszystkich tych, którzy nie chcą afiszować się włażeniem od frontu i mają dość godności, by nie bawić się w rozbieranie muru, gdyż niestety na tym polega tajne przejście - trzeba zdemolować kawałek ogrodzenia. Uniwersytet ma wiele tajemnic, a jedną z nich jest to, kto właściwie ten mur odbudowuje.
    
1 7 Śro 23:02, 25 Kwi 2007
Tenterencester4
Miasteczko Studenckie
 Forum   Tematy   Posty   Ostatni Post 
Kto jest na Forum
Kto jest na Forum Nasi użytkownicy napisali 206 wiadomości
Mamy 32 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrował się aaa4

Statystyki
Na Forum jest 1 użytkownik :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 1 Gość  
Najwięcej użytkowników 9 było obecnych Nie 15:09, 04 Lut 2007
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Te dane pokazują użytkowników aktywnych przez ostatnie 5 minut
Nowe posty Nowe posty    Brak nowych postów Brak nowych postów    Forum Zablokowane Forum Zablokowane